Offroad LED Driving Light 24LEDs Black cree 9Inch 10000lumens Round 120W LED Work Light
| Specification | |
| Model | HKWL-9120-SDA LED Work Light |
| Power | 120w |
| Lumen | 10000lumen |
| Color Temperature | 6500K |
| Working Temperature | -45℃ to +165℃ |
| Size | 9 Inch |
| Weight | 5kg per piece |
| Voltage | DC 12V to 48V Vehicles |
| Light Source | High intensitive Cree LED |
| Cooling System | Aircraft Aluminum Housing + PC Lens + stainless steel |
| Lifespan | > 50.000 hours |
| Waterproof | IP67 |
| Warranty | 24 Months Warranty |
| Application | All 12V /24V DC vehicles |
Package details:
4pcs/ctn
5kg/pc
22kg/ctn
Ctn size: 63*26.5*29cm









