Bluetooth Control RGB Halo Car Lights Color Changing Angel Eyes Headlight
| Product | 7 inch Led Headlight |
| Model No. | HKWL7102-RGB |
| Size | 7 inch |
| Power | 70W |
| effective Lumen | 3700LM |
| LED Chips Type | Cree |
| LED Chips Quantity | 6pcs |
| Input Voltage | DC 9-30V |
| Beam Pattern | Low Beam/ High Beam |
| Color Temperature | 6000-6500K |
| Bezel Color | Black |
| IP Rating | IP68 |
| Housing Material | Die-cast Aluminum |
| Lens Matermail | PC |
| Life Span | 30,000 Hours |
| Certificate | CE, RoHs, DOT, E9 |
| Warranty | 36 months |
Picture Details

Fitment
|