


| item | value |
| Motor Power | 3KW |
| Operating Pressure | 3KW |
| Power Supply | 380V |
| Place of Origin | China |
| | Guangdong |
| Brand Name | wintai |
| Model Number | S1456 |
| Warranty | 12Months |
| Rim diameter | 14"-46"(extension to 56") |
| Voltage | 380V/3P/50HZ or 60HZ |
| Max tire weight | 1500kgs |
| Gearbox Motor | 1.3KW/1.5KW |
| Max Wheel Diameter | 2300mm |
| Hydraulic Motor | 1.5KW |
| Max Wheel Width | 1065mm |
| Net Weight | 770kgs |
| Working Pressure | ≤130 bar |



