NCP1117ST18T3G
Certification :
ROHS
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
Smallest packaging/contact us
Price :
negotiate
Payment Terms :
Western Union, T/T,Paypal
Supply Ability :
Consultation
Delivery Time :
2-3 working days
Packaging Details :
4000PCS/Standard Package
Output Type :
Fixed
Number of Regulators :
1
Voltage - Input (Max) :
20V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.8V
Current - Output :
1A
Operating Temperature :
0°C ~ 125°C
Description
NCP1117ST18T3G Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1A SOT-223