JQ35HB34-0804A
Certification :
TS16949,ISO9001, ISO14001,CE, ISO14001
Place of Origin :
China
MOQ :
5pcs ( sample available)
Price :
USD6-USD9.9/PC
Payment Terms :
T/T, , Western Union, Paypal
Supply Ability :
1000pcs per month
Delivery Time :
depend on the order quantity /Negotiable
Packaging Details :
Suite for export
Model No. :
JQ35HB34-0804A
Type :
2Phase Stepper Motor
Current :
0.8 A
Holding Torque :
18N.cm
Length :
34mm
Warranty :
12 Months
Shaft Diameter :
5mm
Frame Size :
NEMA14 (35mm)
Application :
3D Printer
Description
JUNQI Nema14(35mm) 2Phase Stepper Motor JQ35HB34-0804A 4-leads wires 18N.cm For 3D Printer
Electrical Parameters:
Model JQ35HB34-0804A
Step Angle 1.8°
Current/Phase 0.8A
Voltage/Phase 6.4V
Resistance/Phase
Inductance/Phase 10mH
Holding Torque 18N.cm
Rotor Inertia 22g.cm²
Detent Torque 1N.cm
Motor Length 34mm
Lead Wires 4 no.
Weight 170g
Dimensions(mm)
Wires Connection:
Our Service:
1. We have more than 12 years experience in solenoid valves
2. Excellent quality control is one of our main principles
3. Various style for each products and completely series pneumatic products for you to choose from
4. Sample order & small quantity order is ok
5. We provide OEM service, accept customer label, develop the product with your drawings or samples
6. Any question, will be replyed within 24 hours
FAQ:
Q:How long is the lead time of orders?
A:Lead time : 4 weeks after receive the deposit
Q:What is your trade Assurance?
A:100% product quality protection.
100% product on time shipment protection.
100% payment protection for your covered amount.
Q: What’s Moq?
A: 5PCS. Small Order Welcome.
Q:Do You Make Customized Product?
A:Yes,We Accpet IT.
Q:About After Sale Serive?
A: After Sales Services 24/7.
Q: What should I do if I'm not satisfied with your product?
A: If there are defects in its quality, we can exchange a good one for you.
Generally, this problem is rare.
Q:What is the payment term?
A:T/T and Paypal is used more,please contact us for details
Q:What is the quality level of your product?
A:We produce good quality, refuse to produce low quality.
Company file:
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Junqi
Model Number :
JQ35HB34-0804A
Certification :
Place of Origin :
China
MOQ :
5pcs ( sample available)
Price :
USD6-USD9.9/PC
Contact Supplier