JQ57STH76-2804A
Certification :
CE, RoHS
Place of Origin :
China
MOQ :
5pcs ( sample available)
Price :
USD15-USD30/PC
Payment Terms :
T/T, , Western Union, Paypal
Supply Ability :
1000pcs per month
Delivery Time :
depend on the order quantity /Negotiable
Packaging Details :
Suite for export
Name :
2-Phase Hybrid Stepping Motor
Model No. :
JQ57STH76-2804A
Type :
Hybrid
Step Angle :
1.8 Degree
Current/Phase :
2.8A
Holding Toque :
1.89N.m
Lead wires :
4
Body length :
76mm
Weight :
1kg
Description
General Specification:
Item Specification
Step Angle 1.8°
Step Angle Accuracy ±5%(full step, no load)
Radial Play 0.02mm@450g
Axial Play 0.08mm@450g
Max.Radial Force 75N( 20mm from the flange)
Max.Axial Force 15N
Dielectric Strength 600VAC/1S
Insulation Resistance 100MΩ,500VDC
Ambient Temperature -20℃~+50℃