JQM-16RS050
Price :
USD4-usd6/pc (Negotiable)
DC Gear Motor
Commutation :
Brush
Model :
JQM-16RS050
Speed :
≤1790rpm
Torque :
≤0.5N.m
Construction :
Permanent Magnet
Diameter :
16mm
Application :
BOAT, Car, Electric Bicycle, FAN, Home Appliance
Description
JQM-16RS050 16mm Spur Gearbox 6V 9V 12V DC Metal Reducer Motor For Coffee Machine, Electric Lock
JQM-16RS050 micro Spur gear motor
1. Main voltage: 3-24VDC
2. Typical applications: Automatic door-lock, projector, hairdressing equipment
3. Round Gearbox size: φ16mm*L