JQM-37RS395
Price :
USD3-usd7/pc (Negotiable)
Model :
JQM-37RS395
Commutation :
Brush
Speed :
1~882RPM
Torque :
0.7~15kgf.cm
Construction :
Permanent Magnet
Diameter :
37mm
Application :
BOAT, Car, Electric Bicycle, FAN, Home Appliance
Description
JQM-37RS 395 37mm12V 24V High Torque Small DC Gearbox Motor For Electric Welding Machine
Technical Data of Gearbox:
Reduction Stage 2 3 4 5 6 7
Length of Gearbox "L" mm 18 21.5 24 26.5 29 31.5
Gearbox Efficiency 81% 73% 65% 59% 53% 47%