JP-BL43-300K
Certification :
IS9001, TS16949,CE
Place of Origin :
China
MOQ :
1 set
Price :
USD230.78/PC - USD200
Payment Terms :
T/T, Western Union, Paypal
Supply Ability :
1000set/month
Delivery Time :
base on order,
Packaging Details :
suitable for export
Model :
JP-BL43-300K
Material :
PPS+GF, stainless
Voltage :
24VDC ( 18V-32VDC)
Power :
300W
Rated Flow Rate :
6000L/H
Head :
9.5M
Application :
Hybrid bus, electric vehicles, EV/HEV/FCEV
Protection Level :
IP68
Noise :
≤60dB
Description
24V 100LPM Commerical Vehicles Cooling Water Pump, Delivery Trucks Electric Water Pump JP-BL43-300K
■ Applications
■ Features
◆ Centrifugal pump
◆ Magnetic force transmission
◆ High efficiency brushless DC motor, low power consumption, high efficiency, long service life.
◆ With wide range operating temperature
◆ PWM signal speed controlling
◆ Diagnostic signal output
◆ With constant flow controlling
◆ Reverse polarity protection
◆ Dry running protection
◆ Over Voltage, over current protection
◆ Overload, over temperature protection
Technical parameter
Model JP-BL43-300K
Rated Voltage (VDC) 24VDC
Working Voltage Range 18V~32VDC
Flow Rate/Head When Flow=6000L/h, H=9.5m
Rated Power 300W
Service Life more than 20000h
Protection Level IP68
Noise ≤60dB(A)
Weight 1950g (wihout bracket)
Connector model and the corresponding electrical properties (see figure 3):
AMP282104-1 1 2
24v (Red) GND(Black)
24V 100LPM Commercial Delivery Trucks Electric Water Pump JP-BL43-300K
Figure 3
Attentions
Performance parameter
External dimension
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
junqi
Model Number :
JP-BL43-300K
Certification :
IS9001, TS16949,CE
Place of Origin :
China
MOQ :
1 set
Price :
USD230.78/PC - USD200
Contact Supplier