35TM11U40A
Certification :
ISO
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1 piece
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
10000 piece per year
Delivery Time :
within 3 days
Packaging Details :
original packing box
Material :
Gcr15 steel
Inner diameter :
35 mm
Outer diameter :
80 mm
Thickness :
23 mm
Description
NSK 35TM11U40A Gearbox Deep Groove Ball Bearing
1> Type: deep groove ball bearing
2> Material: Gcr15 steel
3> Seal type: rubber seals on both sides
4> Specification:
Part number 35TM11U40A
Inner diameter 35 mm
Outer diameter 80 mm
Thickness 23 mm
weight 0.8 kg
5> Feature:
Japan origin,we import this type from Japan factory
Grease lubrication,increase 80% efficiency of rotating
Quality guarantee,we offer 1 year quality guarantee for the bearing we sold
Fast delivery,we use DHL,FedEX,TNT,UPS to send bearings
6> Bearing photos:
35TM11U40A Gcr15 Gearbox Deep Groove Ball Bearing OD 80mm
If you want to buy NSK 35TM11U40A bearing,just contact us.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Watch Video
Brand Name :
NSK
Model Number :
35TM11U40A
Certification :
ISO
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1 piece
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Supplier
video