75BNR10HTYNDUELP4Y
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1 PCS
Price :
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
1000 Sets per month
Delivery Time :
3-5 working days
Packaging Details :
in individual packing box
Number of row :
Single Row
Precision rating :
P4
Seals type :
Open
Structure :
Angular Contact
Type :
Ball
Material :
Chrome Steel,Bearing steel
Cage :
Polymide
Feature :
long life,High Speed,low noise,durable
Application :
Machine Parts
Description
Ceramic material Balls P4Y High Precision NSK 75BNR10HTYNDUELP4Y High Speed Ball Screw Bearing
1. Type:High speed type angular contact ball bearing
2. Specification:
Bearing number 75BNR10HTYNDUELP4Y
ID 75 mm
OD 115 mm
Thickness 20 mm