6180P-15BPXP
Certification :
CO.CQ
Place of Origin :
USA
MOQ :
1
Price :
inquiry
Payment Terms :
T/T
Supply Ability :
10 pieces a day
Delivery Time :
today
Packaging Details :
new and original with factory sealed
Manufacture Year :
2020
Con 6DS1311-8AEtrol System :
6180P-15BPXP
Application :
Nuclear Power Plant
lead time :
in stock
description :
AB
Weight :
4lbs
Description
6180P-15BPXP 6180P15BPXP Allen Bradley AB VersaView Plus series with 15 in
⇒ Click here for good price6180P-15BPXP
Brand/Manufacturer AB/USA
Part Number
6180P-15BPXP
Alternate Part Number 6180P-15BPXP
Description MOTOR SERVO
Dimennsions
38.5x31x16cm
Weight 2.42 kg
Product Details
This AC-powered computer has an input voltage of 90-264V AC that is auto switching and comes with a 47-63 Hz line frequency. Its power dissipation is 144 W and it also has a power consumption of 144 VA (1.4A at 100V RMS, 0.6A at 24V at RMS). Without condensation, the 6180P-15BPXP’s operating relative humidity is 20-85% at up to 40o C and the humidity derates to 45% at 50 ËšC. The non-operating relative humidity is 5-90% at up to 40o C and this humidity also derates to 39% at 60 ËšC. The 6180P-15BPXP’s operating temperature ranges from 0 to 55 ËšC and the non-operating temperature ranges from -20-60 ËšC. The non-operating vibration is 2g and the operating vibration is 1g. The operating shock is 15g (half-sine at 11 ms) and non-operating shock is 30g (also half-sine at 11 ms).
Our service
100% full New - Original Factory Seal
Warranty: 12 months
Package: Original packing with cartons
Delivery time: Shipped in 3 days after payment