A50-30-11 1SBL351001R8011
Certification :
CO.CQ
Place of Origin :
sweden
MOQ :
1
Price :
inquiry
Payment Terms :
T/T
Supply Ability :
10 pieces a day
Delivery Time :
today
Packaging Details :
new and original with factory sealed
Manufacture Year :
2016
Con 6DS1311-8AEtrol System :
A50-30-11 1SBL351001R8011
Application :
Nuclear Power Plant
lead time :
in stock
description :
ABB
Weight :
4lbs
Description
ABB Contactor A50-30-11-80 230-240V 60HZ 100 AMP 1SBL351001R8011
Email: miya@mvme.cn
Brand: ABB
TYPE: A50-30-11 1SBL351001R8011
A50-30-11 220-230V 50Hz / 230- 240V 60Hz
Products Low Voltage Products and Systems Control Products Contactors Block Contactors
A50 contactors are mainly used for controlling 3-phase motors and general ly for controlling power circuits up to 690 V AC / 1000 V AC or 220 V DC. T he contactors can also be used for many other applications such as isolati on, capacitor switching, lighting. The A... series 1-stack 3-pole contactors a re of the block type design. - Main poles and auxiliary contact blocks: 3 ma in poles and 2 built-in auxiliary contacts, front and side-mounted add-on au xiliary contact blocks - Control circuit: AC operated with laminated magnet circuit - Accessories: a wide range of accessories is available.
Schneider140NOM21200GE323A2357P4 FUSE (15A)
Schneider170ADO35000GE323A2396P155 FUSE 5A