DT121505 Wiper Intermittent Motorcycle Accessory Relay 6Pin Electronic Sealed Waterproof 1902328 1335482 1523612 1741091 DT121505 Wiper Intermittent Motorcycle Accessory Relay 6Pin Electronic Sealed Waterproof 1902328 1335482 1523612 1741091
1.How to choose a good relay ,
its quality mainly depends on the material and technology, choose a silver contact point makes the working life much longer, and machine core use pure copper wire, 30 and 87 pins use copper material too, then the relay can be used for 5-8 years. If add one more braided wire ,the power will be larger, so as the working life . If need matching with the OEMs , you can choose a larger particles of silver contact , using longer, but the price will be higher too .Our company has been established for over ten years. More than 100 kinds of products in our factory production , almost contain all car relays and flasher, welcome to consult.
DT121505 Wiper Intermittent Motorcycle Accessory Relay 6Pin Electronic Sealed Waterproof 1902328 1335482 1523612 1741091DT121505 Wiper Intermittent Motorcycle Accessory Relay 6Pin Electronic Sealed Waterproof 1902328 1335482 1523612 1741091DT121505 Wiper Intermittent Motorcycle Accessory Relay 6Pin Electronic Sealed Waterproof 1902328 1335482 1523612 1741091
DT121505 Wiper Intermittent Motorcycle Accessory Relay 6Pin Electronic Sealed Waterproof 1902328 1335482 1523612 1741091
2.Brief Introduction
3.Paramete
Cleaning Wiper Time 4~6s
Intermittent Wiper Time 4~6s
Electrical durability 1×105@ 50W
Voltage drop ≤150mV (5A)
Shock resistance 196m/s2
Vibration resistance 10~200Hz 49m/s2
Terminals strength 100N
Ambient Temperature -40℃~85℃
Weight(Approx.) 35g(WM1930),38g(WM19)
4.Excellent production equipment, more than 100,000 pieces per day, super fast delivery speed
5.Twenty exhibitions worldwide each year
6.More than 100 products
7.Main export market
Mid east , North America , Southeast Asia , South America , Africa ...
8. Package
Nowadays, package is important, we have various packing methods for your selection.
1)25pcs in a paper box, 500pcs in a master carton
2)1pcs in a small box , 500pcs in a master carton
You can also customize your package, as long as the quantity is considerable.
9.Guarantee
10, Delivery time and Shipping
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
MIROTE
Model Number :
HY164
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
1000pcs
Price :
Negotiation
Payment Terms :
L/C, T/T, D/P
Contact Supplier