18TBX100
Certification :
RHOS
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
100 PCS
Price :
discussible
Payment Terms :
T/T
Supply Ability :
5000PCS 30 DAYS
Packaging Details :
PE bag, inside and outside cartons
LF Drivers :
18.0 inches
RMS :
800 Watts
Respuesta en frecuencia :
40-1500Hz
Sensibilidad :
97 dB
Impedancia nominal :
Magnet :
125 OZ
Description
B&C PA Speaker 800 WATTS Raw Speaker 18TBX100
MODEL :18TBX100
18" Woofer,Aluminum basket
VC size:4" /99.2MM
Magnet:125 OZ 220*110*25
Sensitivity:97db
Impedance: 8 Ohm
Power(RMS):800 W
Outer carton:50*50*22 CM
Pcs/carton:1Pc
G.W/N.W:13.8/12.4 kg
CBM/Ctn:0.055
Pcs/20"container:509PCS/509CARTON.
Package & delivery
  • Packaging Details: Color box or opp bag for products, high quality carton for shipping.
  • OEM Package Available
  • Delivery Time: 2-5 weeks after receiving deposit Depends on product
  • Express: We have good cooperation with DHL, UPS, FedEx, TNT, EMS etc.
  • Sea Shipment: FOB Ningbo
  • Air shipment: FOB Ningbo/ FOB Shanghai
Our Service
  • Fast deliver, Short lead time
  • Provide trade assurance to protect your purchase procedure
  • Offer OEM with your brand
  • Offer sample to test
  • Customization as your requirement
  • QC:products are 100% tested
  • Protect your trade infomation
  • ONE YEAR WARRANTY
Send your message to this supplier
Send Now
Aluminum Basket 97db 18" PA Speaker Pro Audio Woofers 18TBX100