C15600EL
Certification :
RHOS
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
100 PCS
Price :
discussible
Payment Terms :
T/T
Supply Ability :
5000PCS 30 DAYS
Packaging Details :
PE bag, inside and outside cartons
LF Drivers :
15.0 inches
RMS :
600 Watts
Respuesta en frecuencia :
45-2000Hz
Sensibilidad :
98 dB
Impedancia nominal :
Magnet :
100 OZ
Voice coil :
4.0VC
Description
PROAUDIO Full Range Super PA Subwoofer 15 Inch Woofer C15600EL DJ Bass Speakers
MODEL:C15600EL
15" Woofer,Aluminumbasket
VC:4.0"
Magnet: 100 OZ ,200*110*20mm
Sensitivity:97db
Impedance: 8 Ohm
Power(RMS):600 W
Outer carton:42*42*20cm
Pcs/carton:1 Pc
G.W/N.W:13/12 kgs
CBM/Ctn:0.035
Pcs/20"container:710 pcs/ 710 ctns
Package & delivery
  • Packaging Details: Color box or opp bag for products, high quality carton for shipping.
  • OEM Package Available
  • Delivery Time: 2-5 weeks after receiving deposit Depends on product
  • Express: We have good cooperation with DHL, UPS, FedEx, TNT, EMS etc.
  • Sea Shipment: FOB Ningbo
  • Air shipment: FOB Ningbo/ FOB Shanghai
Our Service
  • Fast deliver, Short lead time
  • Provide trade assurance to protect your purchase procedure
  • Offer OEM with your brand
  • Offer sample to test
  • Customization as your requirement
  • QC:products are 100% tested