JGA25-370
Certification :
CE ROHS
MOQ :
2 Pieces
Price :
Negotiation
Payment Terms :
L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
5000 Pieces Per Day
Delivery Time :
5-8 work days
Packaging Details :
bubble +carton
Product Name :
JGA25-370
Application :
Automation products
Motor type :
DC brush reduction motor
Keywords :
25mm dc motor
Rated Voltage :
6V-24V
Power :
1-4W
Size :
25mm
Typical Applications :
Robot
Output shaft diameter :
4MM (D-axis)
Description
JGA25-370 25mm Micro DC Gear Motors
Micro dc gear motors JGA25-370 25mm brushed dc motor D shaft metal gears motor for full fuction car model
24v Dc Motor JGA25-370 24V 22RPM 1:171 Dc Motor 12v 24v Brush Motor 12V 24v Dc Motor JGA25-370 24V 22RPM 1:171 Dc Motor 12v 24v Brush Motor 12V
JGA25-370 Micro Dc Gear Motor Description:
Now ,you can get our this 25mm dc gear motor with magnetic encoder(JGA25-370B),and other related 25mm gearbox motors as following:
24v Dc Motor JGA25-370 24V 22RPM 1:171 Dc Motor 12v 24v Brush Motor 12V 24v Dc Motor JGA25-370 24V 22RPM 1:171 Dc Motor 12v 24v Brush Motor 12V 24v Dc Motor JGA25-370 24V 22RPM 1:171 Dc Motor 12v 24v Brush Motor 12V 24v Dc Motor JGA25-370 24V 22RPM 1:171 Dc Motor 12v 24v Brush Motor 12V
JGA25-370B JGA25-310 JGA25-385 JGA25-340
JGA25-2418 JGA25-2430 JGA25-370TC
JGA25-370DG
【Manufacturer's direct store】
【Quality of motor】
【Give service to】
Product Description
Types of
dc gear motor
Model
JGA25-370
Power
1-4W
Rated voltage
3-24V
no-load current
60-80mA
no-load speed
7.5-1931RPM
Motor size
25MM
Output shaft diameter
4MM (D-axis)
Adjustable speed, forward and reverse rotation, customizable
24v Dc Motor JGA25-370 24V 22RPM 1:171 Dc Motor 12v 24v Brush Motor 12V
Company Profile
future business relationships and mutual success!
Delivery and Packing
FAQ
1.Which is better brushed or brushless motor?
2.What is the difference between a DC motor and a brushless DC motor?
3.What is brush in DC motor?
4.How do I choose a DC motor for my robot?
5.How to deliver the goods?
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
ASLONG
Model Number :
JGA25-370
Certification :
CE ROHS
MOQ :
2 Pieces
Price :
Negotiation
Payment Terms :
Contact Supplier