TM101JDHG30-00
Certification :
ISO9001 / ISO14000/ROHS
Place of Origin :
Guangdong,China
MOQ :
1
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram,Paypal
Supply Ability :
300k/month
Delivery Time :
7 working days
Packaging Details :
Blister Package/Carton
Product Name :
Tianma 10.1 inch TFT Display
Resolution :
1280x800
Outline dimension :
231.22(W)×150.6(H)×7.1(D) mm
Active area :
216.96(W)×135.6(H) mm
Interface Type :
40 pins LVDS (1 ch, 6/8-bit)
Luminance :
500cd/m2 or custom
Display Type :
TFT,Normally Black
View Direction :
ALL/IPS
Working temp :
-20 ~ 70 °C
Storage temp :
-30 ~ 80 °C
Description
Tianma TM101JDHG30-00 10.1 inch Wide Industrial TFT Display Screen 1280x800 WXGA Color LCD Module
General Description
Key specifications include:
  • Operating temperature range: -20°C to 70°C
  • Storage temperature range: -30°C to 80°C
  • WLED Backlight with a lifespan of ≥50,000 hours
  • Reverse interface
  • 6/8-bit configuration
General Data
Model Name Tianma 10.1 inch TFT Display
Resolution 1280x800
Model Size (W*H*T) 231.22(W)×150.6(H)×7.1(D) mm
Display Area (W*H) 216.96(W)×135.6(H) mm
Interface LVDS
Display Mode Normally Black,Transmissive
Viewing IPS
Brightness 500 cd/m2
Pin number 40 pin
Contrast Ratio 800:1
Operating temperatures -20 ~ 70 °C
Storage temperatures -30 ~ 80 °C
Drawing
Tianma TM101JDHG30-00 10.1 inch Wide Industrial TFT Display Screen 1280x800 WXGA Color LCD ModuleTianma TM101JDHG30-00 10.1 inch Wide Industrial TFT Display Screen 1280x800 WXGA Color LCD ModuleTianma TM101JDHG30-00 10.1 inch Wide Industrial TFT Display Screen 1280x800 WXGA Color LCD Module
Product Details
TFT Applications:
Tianma TM101JDHG30-00 10.1 inch Wide Industrial TFT Display Screen 1280x800 WXGA Color LCD Module,it is recommend that this model be applied to Industrial, VOIP Phone, Healthcare etc.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
AISON
Model Number :
TM101JDHG30-00
Certification :
ISO9001 / ISO14000/ROHS
Place of Origin :
Guangdong,China
MOQ :
1
Price :
Negotiable
Contact Supplier