STCR5019-14
Transport Package :
Corrugated Case
Specification :
STCR5019-14
Trademark :
INCR
Origin :
China
HS Code :
Supply Ability :
20000boxes/Month
Standard :
ANSI, GB, ISO
Type :
U-Type Nail
Material :
Steel
Keyword1 :
Air Staple
Keyword2 :
Pneumatic Staple
Keyword3 :
Wire Staples
Samples :
Place of Origin :
China
Certification :
ISO 9001, ISO 9000, QSR
Price :
Negotiation
Packaging Details :
Corrugated Case
Payment Terms :
LC, T/T, PayPal
MOQ :
200boxes
Description
STCR5019 Series 20 Gauge 11.60mm Crown 14mm Furniture Staple
Product Description
Place of Origin China
Product name STCR5019 Series 20 Gauge 11.60mm Crown 14mm Furniture Staple
Type U-Type Nail
Material Steel
Model Number STCR5019-6/8/10/12/14
Width 1.25mm
Thickness 0.50mm
Crown 11.60mm
Package Corrugated Case
Delivery: By sea,By air,By express.
Payment Term: T/T,Western Union, Paypal
MOQ 600box
STCR5019-14 Pneumatic Staple for Furniture 20 Gauge 11.60mm Crown 14mm Performance
Product Photo
STCR5019-14 Pneumatic Staple for Furniture 20 Gauge 11.60mm Crown 14mm PerformanceSTCR5019 Series 20 Gauge 11.60mm Crown 14mm Furniture Staple
STCR5019-14 Pneumatic Staple for Furniture 20 Gauge 11.60mm Crown 14mm PerformanceSTCR5019-14 Pneumatic Staple for Furniture 20 Gauge 11.60mm Crown 14mm PerformanceSTCR5019 Series 20 Gauge 11.60mm Crown 14mm Furniture Staple
STCR5019-14 Pneumatic Staple for Furniture 20 Gauge 11.60mm Crown 14mm PerformanceSTCR5019-14 Pneumatic Staple for Furniture 20 Gauge 11.60mm Crown 14mm Performance
Product Parameters
Specification STCR5019-6 STCR5019-8 STCR5019-10 STCR5019-12 STCR5019-14
Width 1.25mm(0.049")
Thickness 0.50mm(0.020")
Crown 11.60mm(0.456")
5000pcs/box
FAQ!!!
1.Can you supply samples ?
Yes ,free samples courier charges on account of client .
2.How about the Payment term ?
T/T (30% in advance, the balance before shipment).
3.The methods of shipping, and shipping time ?
By sea 30-45 days(the specific time depends on the destination port)
Terms of payment: 30% by T.T in advance, and balance upon copy of Bill of lading
Terms of trade:FOB OR CIF
Fob Port: Ningbo or Shanghai
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Model NO. :
STCR5019-14
Transport Package :
Specification :
STCR5019-14
Trademark :
INCR
Origin :
HS Code :
Contact Supplier