BA50L-AI/I
Certification :
CE
Place of Origin :
China
MOQ :
1 pcs
Price :
Supply Ability :
10000/month
Delivery Time :
3 days
Packaging Details :
Individually packed in big carton
Auxiliary Power :
DC 12V/DC 24V
Comsumption :
≤1W
Through hole Size :
φ5mm-50mm
Output Current :
DC 4-20mA 0-20mA 0-5V 0-10Vetc
Accuracy Class :
0.5%
Ronsponse Time :
≤350ms
Temperature Coefficient :
≤200ppm/℃
Standards :
GB/T 13850
Description
BA series Current Transducer are mainly used in industrial automation, it can measure AC current up to 600A directly.
Technical Features
Technical parameter ADL100-EY
Voltage Reference voltage 3*220/380V
Reference frequency 50Hz